Zaznacz stronę

Wielu pacjentów po urazach, lub z wrodzonymi wadami zmaga się z problemem doboru odpowiedniego sprzętu który pomoże im w powrocie do zdrowia. Wybór odpowiedniego sprzętu do rehabilitacji ma ogromne znacznie w procesie powrotu do zdrowia. Właściwie dobrany sprzęt nie tylko przyspieszy rekonwalescencję, ale też zapewni odpowiedni komfort użytkowania. Oferta odpowiedniego sprzętu jest niezwykle duża i zróżnicowana ze względu na dużą ilość producentów i bogactwo oferty każdego z nich. W poszczególnych przedziałach cenowych znajdziemy zarówno produkty bardzo wysokiej jakości, jak i takie których współczynnik cena/jakość będzie wypadał znacznie mniej korzystnie.

Kto może nam pomóc dobrać odpowiedni sprzęt medyczny?

Lekarz prowadzący nie zawsze może nam polecić odpowiedni produkt danego producenta ze względów etycznych, czy z powodu obowiązujących go umów z producentami. Ogólne wytyczne od lekarza nie zawsze są wystarczające, by dobrać odpowiedni potrzebny nam sprzęt medyczny.

Dobrym rozwiązaniem na pewno będzie konsultacja z wykwalifikowanym personelem prowadzącym sklep medyczny. Niektóre sklepy oferują nawet bezpłatną konsultację z profesjonalnym fizjoterapeutą. Doświadczeni specjaliści nie tylko będą potrafili nam dobrać właściwy sprzęt do naszego schorzenia jak i fizjonomii ciała, ale także będą w stanie doradzić nam jaki sprzęt wypada najbardziej korzystnie cenowo, jakie są wady i zalety danego produktu, czy jaka jest jego trwałość.

Bez wątpienia zawsze warto się zapoznać z opiniami internautów, czy nawet zapytać na odpowiednich forach tematycznych, i poprosić o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Bardzo wiele osób w Internecie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, ocenami i opiniami, a bezpośrednia informacja zwrotna od użytkowników to zawsze jedna z najbardziej wiarygodnych informacji. Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na wiarygodność danej opinii, wszak nie brakuje producentów grających nie fair zatrudniających agencje marketingowe by te umieszczały w sieci pozytywne opinie na temat ich produktu, przeważnie nie mających wiele wspólnego z prawdą.

Czy cena sprzętu medycznego ma znaczenie, i jak nie przepłacić?

Cena praktycznie zawsze ma dla klienta kluczowe znaczenie przy wyborze konkretnego produktu. Każdy z nas zakłada sobie jakieś „widełki” cenowe w których chce dokonać zakupu. W przypadku sprzętu medycznego, tak jak przy zakupie praktycznie dowolnego produktu nie zawsze wyższa cena musi oznaczać lepszą jakość, a w danych przedziałach cenowych znajdziemy zarówno produkty z korzystnym stosunkiem cena/jakość jak i takie których cena będzie zdecydowanie zawyżona. W poszukiwaniach warto skupić się na sprawdzonych sklepach medycznych, w ofercie tychże raczej nie znajdziemy najtańszej tandety, a raczej sprawdzone produkty od zaufanych producentów. Doświadczeni pracownicy, nie będą zamawiać byle czego, a asortyment renomowanego sklepu z pewnością będzie zapewniał wysoką jakość. Przy wyborze sklepu w którym dokonamy zakupu warto wziąć pod uwagę taki gdzie będziemy mieli możliwość obejrzeć na żywo, czy przymierzyć, potrzebny nam sprzęt.

Wypożyczenie sprzętu medycznego – najlepsza opcja dla oszczędnych

Jeśli potrzebujemy sprzętu medycznego tylko na czas rehabilitacji, i chcemy zaoszczędzić, świetną opcją jest wypożyczenie sprzętu. Bardzo wiele sklepów ze sprzętem do rehabilitacji oferuje taką opcję. Przy złamaniu np. nie musimy przecież kupować kul ortopedycznych, i później mierzyć się z kłopotem ich odsprzedaży, tylko wypożyczyć je na czas gdy będą nam potrzebne za znacznie niższą kwotę. Podobnie ze wszystkim sprzętami medycznymi używanymi tylko w czasie rehabilitacji. Zawsze warto rozważyć tę opcję, bo jeśli potrzebujemy danego sprzętu do rehabilitacji tylko tymczasowo nie zawsze jest sens kupowania go na własność.